wolont o2   harcerstwo o2   dolacz o2  dzialanie o2 

 

Gra Miejska "HARC"

Post by Arkadiusz Wojtysiak

harc 2022 s

 

Do pobrania:

Regulamin gry HARC pdf
Karta zgłoszenia word t
Zgoda rodziców/opiekunów  word t

 

Spotkanie noworoczne

Post by Kalina Mielczarek

spotkanie noworoczne 2021 1Każdego dnia działamy... 

Niektórzy pomagają zuchom rosnąć inni rozwijać się harcerzom, część z nas prowadzi zajęcia dla dzieci a jeszcze inni wspierają starszych. Często się mijamy w korytarzu naszej siedziby, machamy do siebie podczas różnych akcji lecz rzadko mamy okazję razem posiedzieć i zwyczajnie poświętować. Wczoraj się udało! Różne "działy" naszego Stowarzyszenia spotkały się wczoraj, by porozmawiać i wspólnie odpocząć od codziennych trosk! Byli członkowie Stowarzyszenia, Szczep Drużyn Ósmych Harc, Piotrkowskie Centrum Wolontariatu oraz Widzialna Ręka PIOTRKÓW TRYBUNALSKI. Dziękujemy - także tym którym nie udało się przybyć - że z nami jesteście i razem tworzycie HARC. Dziękujemy za każdy uśmiech, za obecność, za tą ogromną energię, odrobinę szaleństwa i za to, że jest nas, aż tyle, że nie mieścimy się w naszej siedzibie, a i sala szkolna ledwo nas pomieściła. Każdy dzień z Wami jest dniem wyjątkowym.

 

spotkanie noworoczne 2021 5spotkanie noworoczne 2021 3spotkanie noworoczne 2021 4

Wesołych Świąt!

Post by Arkadiusz Wojtysiak

kartka swiateczna 2021

 

Cały Zarząd Stowarzyszenia HARC oraz Koordynatorzy Piotrkowskie Centrum Wolontariatu i Widzialna Ręka PIOTRKÓW TRYBUNALSKI mają przyjemność złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne! Dużo zdrowia, bliskości, wszystkiego co najlepsze i przede wszystkim, by dobro, którym otaczacie potrzebujących do Was wróciło. Z całego serca dziękujemy, że jesteście z nami! Wesołych Świąt!

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Post by Kalina Mielczarek
Te obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza były inne... ze względu na sytuacje epidemiologiczną w Polsce byliśmy zmuszeni zrezygnować z organizacji corocznej Gali Wolontariatu. Nie powstrzymało nas to jednak przed świętowaniem. Wysłaliśmy naszym wolontariuszom 104 kartki, odwiedziliśmy 59 organizacji a dzięki szczodrości naszych sponsorów i darczyńców udało nam się nagrodzić, nie tylko 12 najprężniej działających osób ale także dać dodatkowe upominki kolejnym 17. Wszystkim wolontariuszom jeszcze raz życzymy szczęśliwego dnia wolontariusza, abyście spotykali w życiu ludzi tak wyjątkowych jak Wy sami. Czujemy się zaszczyceni mogąc działać wsród tak wielu różnych stowarzyszeń, fundacji i organizacji, oraz "posiadać" w swoich szeregach tylu cudownych, ciepłych osób.
Dziękujemy, za możliwość wyróżnienia tych niezwykłych ludzi naszym sponsorom i darczyńcom: Carrefour Piotrków Trybunalski, INWEMEREmerson Polska Sp z o o Sp k, Firma Polanik, Voith Group, Kwiaciarnia Czarna Owca, Fotograf darekstawicki.pl, mBank Polska, Rossmann Polska,❤️
 
 
 

Piknik rodzinny - PanDa dla zwierząt

Post by Kalina Mielczarek
Misja zakończona sukcesem! 
Daliście nam ogromną radość, zwierzakom podarowaliście ogrom miłości, a ich wolontaryjnym opiekunom spokój o ich bezpieczeństwo i pełne brzuszki na najbliższy czas. Łącznie wspólnymi siłami w kilka godzin udało się zebrać 2.285,28 zł, kocyki, płyny, ściereczki i około 70 kg karmy. 
Dziękujemy w imieniu wszystkich czworonogów. 
Podarki rzeczowe rozdzieliliśmy - w miarę możliwości - równo między organizacje, a do puszek wrzucaliście sami. 
Dla ścisłości:
Miasto Kotow - 656,17 zł
Małe Łapki - 1.241,29 zł
Jazgot - 387,82 zł
Za możliwość stworzenia dla gości tak niesamowitego pikniku dziękujemy:
Przychodnia Weterynaryjna Optivet - za ogromną dawkę wiedzy o kleszczach i o przetaczaniu zwierzecej krwi.
Dialogiem z Dogiem - Szkolenie Psów - za psie doradztwo oraz cierpliwość do najbardziej wymagających psiaków, jakich udało nam się znaleźć.
Miasto Kotów - za podarowywanie budek dla kotków mieszkańcom oraz piękne gadżety. 
Fundacja Małe Łapki - za największe stoisko z milionem drobiazgów i pokazanie kociaków do adopcji (wiemy, że jedno zdjęcie z opisem porwało serce naszej wolontariuszki. Kto wie, może da mu dom)
Viva Akcja dla zwierząt - Piotrków Trybunalski - za broszurki, naklejki i tatuaże, a w nich edukację tak ogromną, że na stoisku pozostało tylko powietrze. 
Jazgot Stowarzyszenie Ochrony Praw Zwierząt - za przyjazd, aż z Łodzi, po to by pokazać nam wszystkim jak udzielać pierwszej pomocy naszym czworonożnym przyjaciołom. 
Fundacja Niewidzialny Świat oraz BLACK WORLD - również za przyjazd, aż z Łodzi, by przybliżyć wagę zwierząt w życiu niewidomych. I za zostanie po godzinach, by pokazać Wasz świat. 
Metuu - za modne ciuszki ze sprzedaży, których pieniążki trafiły do puszek. 
KiZ-Producent odzieży dziecięcej - za kolorowe ciuszki dziecięce, których sprzedaż również zasiliła finansowo zwierzaki. 
MMM - Technika Sceniczna - za profesjonalne nagłośnienie, dzięki któremu każdy mógł wszystko usłyszeć i się doedukować. 
Carrefour Piotrków Trybunalski - za zadbanie o nawodnienie i brzuchy wszystkich wolontariuszy. 
Piotrkowscy Rycerze - za przepyszne podpłomyki, bo pełne brzuszki to więcej siły na przynoszenie karmy dla czworonogów. 
Ochotnicza Straż Pożarna Koło - za czuwanie nad bezpieczeństwem nas wszystkich oraz zabawy dla najmłodszych uczestników. 
Każdemu wolontariuszowi wszystkich organizacji (zarówno naszej jak z innych miejsc) oraz szkół za ciepło, które przegoniło wszystkie chmury i sprawiło, że wyszło słońce. Jesteśmy pod wrażeniem ile dobrych serc jest w naszym mieście i okolicach. 
 
PanDa 2021 1  PanDa 2021 2  PanDa 2021 3 
 PanDa 2021 4  PanDa 2021 5  PanDa 2021 6